Cüneyt Ali Mert, Eğitim., Yenilik.

Formül Çözmenin En Kolay Yolu Bulundu: Photo Math

Özellikle üniversite hazırlık döneminde ve üniversitedeki derslerde bizi en uğraştıran derslerden biridir matematik. Bir formül bazen saatlerimizi alabilir. Hele bir de takıntılı bir yapınız varsa “onu çözmeliyim, ben çözmeliyim” diye diretiyorsanız bu süreç hayli zamanınızı alacaktır.

İşte size bu konuda en büyük yardımcı gene mobil teknoloji sayesinde geldi, PhotoMath. Uygulama çok basit. Programı açıyorsunuz, soruyu programa gösteriyorsunuz veeee… size cevabı veriyor.

photo-math-1

Şuan için sadece iOS tabanlı (iPhone, iPad) ve Windows işletim sistemi olan cihazların uygulama marketlerinde bulabileceğiniz PhotoMath çok yakında Android cihazlar için de Google Play’de yerini alacak. Eğer elinizde bir Android cihaz varsa sitesine girip mailing liste adresinizi bırakabilirsiniz. Uygulama çıktığı anda sizi uyaran bir mail atacaklarını söylüyorlar.

photo-math-3

Yukarıdaki resimde desteklediği özellikleri kısaca göstermiş PhotoMath. Bu tür problemlerin hepsini çözebiliyorum diyor. Uygulamanın bir diğer özelliği de şu. Çözdüğü formülün tüm aşamalarını da size adım adım gösterebiliyor. Bu özelliği için aşağıda bulunan videosunu da seyretmeyi ihmal etmeyin derim.

Uygulamanın web sitesi için TIKLAYINIZ.

Previous ArticleNext Article