Cüneyt Ali Mert, Eğitim., Gelecek.

Kağıt ve Kalemden Vazgeçemeyenlere: Moleskine Smart Notebook

Bir içerik geliştiriyorken, bu süreçte herhangi bir analog ve dijital ortam kısıtlamasına maruz kalmadan tüm imkanları kullanmak ister misiniz? Moleskine Smart Notebook ve ortağı olan uygulama tam da bu noktada size yardımcı olmak için ortaya çıkıyor. Adobe’un yeni bulut uygulaması Creative Cloud bağlantılı olan bu ikili sizi tekrar kalem kağıtla buluşturuyor ve tüm çizimlerinizi dijital ortama sizin için aktarıyor. Evet yanlış okumadınız, siz deftere çiziyorsunuz, (bir uygulama ile) o sizin için vektörel bir çizime dönüştüyor.

Moleskine_notebook_1

Bu özel defteri kullanmanın aşamaları şu şekilde sıralanıyor. Öncelikle deftere çiziminizi yapıyorsunuz. Adobe Creative SDK ile üretilmiş bu defterdeki çizimleri okuyabilme özelliği olan uygulama ile çiziminizi taratıyorsunuz. Bu özel işaretleme yeteneği olan sayfadaki resmi svg dosyasına dönüştürmeden önce jpeg olarak kaydediyor. Uygulama Cretive Cloud’a, sahip olduğunuz hesap bilgileri ile resminizi yüklüyor ve Adobe Photoshop CC veya Adobe Illustrator CC’ye aktarıyor. Bu aşamadan sonra çizimlerinizi vektörele dönüştürmek kalıyor. Çizimleriniz üzerinde rahatlıkla çalışma fırsatı buluyorsunuz.

Moleskine_App_1

Ayrıca çizimlerinizi bir çok grafiker ile paylaşma ve onların kaliteli fikirlerini alma fırsatı buluyorsunuz. Bu defter işyerinizden uzakta olduğunuz zamanlarda da çalışmanıza fırsat sunarak işinize daha rahat odaklanmanızı sağlıyor.

Defterle beraber çalışmak için üretilmiş olan mobil uygulamayı App Store’dan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Şimdilik sadece App Store’da olan bu uygulamanın yakında diğer uygulama mağazalarında da yerini alması bekleniyor.

Ürün şimdilik ön sipariş topluyor ve yakın zamanda doğrudan satışa çıkacak.

Detaylı bilgiyi buraya tıklayarak kendi sayfasından öğrenebilirsiniz.

 

Previous ArticleNext Article