Cüneyt Ali Mert, Eğitim.

Dershaneler kapanıyor. Ya sonra?

1 Eylül 2015 tarihinden itibaren dershane kavramı Türkiye’de tarihin tozlu sayfalarında yerini alacağa benziyor. Peki bugüne kadar okullar için en ciddi yardımcı kurum dershanelerin yerini neler alacak? Dershanelerle birlikte zaman içerisinde kendisini gösteren farklı etüt merkezi adı altında destek kurumları da ortaya çıktı. Ayrıca yıllardır devam eden özel öğretmenden özel ders uygulamaları ise hala devam etmektedir.

Eskiden olsa hepimiz özel öğretmen dendiğinde zengin kişilerin alabileceği bir hizmet olarak görürdük. Zamanla bu işin daha geniş kitlelere hitap eden bir çerçeveye oturduğunu görüyoruz.

Lakin bu noktada şöyle bir sıkıntı var. En ideal öğretmeni bulmak. İdeal kelimesinin içerisinde öğretmenin uzman olmasından eve yakın bir bölgede oturmasına kadar bir çok kriter bulunmaktadır. Bugüne kadar böyle bir öğretmene ya çocuğun hali hazırda okulunda dersine giren öğretmen ile veya komşunun, akrabanın tavsiyesi ise bulup ulaşabiliyorduk. Teknolojinin gelişimi hemen hemen her mesleği ve yöntemi etkilemektedir ki bir etkisi de bu konuda ortaya çıkmaktadır. Artık bir özel öğretmene ulaşmak için kulaktan kulağa gelen bilgilerle yetinmek zorunda değiliz. Bu konuda öğretmene çok rahat ulaşabileceğimiz online platformlar kurulmaktadır.

vizyon-ders-1

Bu tür platformlardan en popülerlerinden birisi ise Vizyon Ders. www.vizyonders.com adresinde hizmet vermekte olan oluşum, aradığınız öğretmeni lokasyon ve branş bazlı aramanıza imkan sağlamakta aynı zamanda bu öğretmene ulaşmak için tüm iletişim bilgilerini sizinle paylaşmaktadır.

vizyon-ders-2

Sistem öğrenciye şöyle bir hizmet sunmaktadır. Eğer öğrenci bir dersten özel ders alıp almama konusunda şüpheli ise, sistem içerisinde bulunan testlerle kendini test edip o konu ile ilgili bir özel derse ihtiyaç durumunu analiz etme şansı var. Site öğrenciye eğer ihtiyaç varsa özel ders alması konusunda tavsiyede bulunmaktadır.

Kuruculuğunu bir öğretmenin üstlendiği Vizyon Ders, 2012 yılından beri hizmet vermektedir.

Siteye ulaşmak için tıklayınız.

Previous ArticleNext Article