Eğitim., Fatih Şen

Az Teknoloji ile Verimli Öğrenme Modeli

21. yüzyılın eğitim anlamında getirdiklerini düşündüğümüzde akıl almaz gelişmelerin temelleri derinden sarstığı bir devinim özlenmekte mi?

Aslında bilinen bir gerçek var. “Öğretimi kolaylaştıran her türlü argüman kullanılabilir.” Günümüzde konsept uygulamaların yerini daha efektif dijital dünyalar kapladı bile.

O’nu Anlamak…

Onu anlatmak için üstün bir verimlilik araçları paketi demeyeceğim. Dokümanların bir kopyasını her öğrenci için otomatik olarak oluşturan ve zamandan kazandıran, basılı olmayan ödevlerle öğrenme ortamını zenginleştiren de demek tam olarak onu anlatamaz.

Hele Drive klasörü de oluşturarak düzenli bir dijital arşive zemin hazırlıyor desem yine de tam olarak anlatamam.
Ayrıca öğrenciler ödev sayfasından teslim tarihi gelen ödevleri takip eder ve tek tıkla çalışmaya başlayabilir ifadesi onu ne denli tarif eder?

Bir de öğretmenler öğrencileri takip edebilir ve gerçek zamanlı geri bildirimlerle onları destekleyebilir. Yine de çok zayıf oldu.

En iyisi onun adını vermek. “Google Classroom” Yeni nesil öğretim aracı. Şimdi de Android ve IOS için uygulaması da var. Bu uygulama sayesinde velilerde uygulamayı cep telefonlarına indirerek öğretmenleri ile çocukları arasındaki bu bilgi ve belge alış verişini istedikleri yerde ve saatte izleyebilecek, paylaşılan eğitim içeriklerini görebilecek, ödevler hakkında bilgi alabilecek ve projeleri bu uygulama sayesinde takip edebilecekler.

Previous ArticleNext Article