Cüneyt Ali Mert, Yenilik.

İnteraktif Sunumların Yeni Vazgeçilmez Aracı: mentimeter.com

 

Herhangi bir ortamda herhangi bir sebeple sunum yapma ihtiyacınız ortaya çıkmış olsun. Bu gibi durumlarda sizi en çok endişelendiren konu şu olsa gerek “acaba sunumu beğenecekler mi?”. Aslında sunumu beğendirmekten de ziyade anlatım yaptığınız kişilerin sizleri heyecanla dinlemesini ve size eşlik etmesini istersiniz. İşte böyle bir durumda artık Mentimeter var.

Mentimeter 8 milyondan fazla kişinin kullandığı kolay kullanım arayüzü olan bir sunum oluşturma platformu. Mentimeter’i kullanarak eğlenceli ve interaktif sunumlar hazırlamanız artık mümkün. Sunumunuzun istediğiniz bir yerinde karşınızda sizi dinleyen insanların fikirlerini alıp anında ekrana yansıtabilmek için Mentimeter’in çok eğlenceli araçları var. Hızlı bir oylama, pratik bir anket yaparak sonuçlarını grafiksel olarak gösterme olanağı sunuyor.

Eğitimlerde, workshoplarda, toplantılarda, koferans veya meetup etkinliklerinde işinizi kolaylaştıracak, size pratik bir yöntemle veri toplama imkanı vererek sunum yaptığınız kişilerle sürekli diyolag halinde olmanızı sağlayacak bir platform Mentimeter.

 

Tamamen ücretsiz kullanabilir, interaktif sunumunuza sınırsız katılım sağlayabilirsiniz. SSL ile korunan sistem tamamiyle web tabanlı bir uygulama, bu sebeple platform bağımsız. Tablet, akıllı telefon veya bilgisayarla istediğiniz gibi kullanabilir, katılımcılarınıza kullandırabilirsiniz.

Mentimeter’in katılımcılara sunabileceğiniz interaktif arayüzlerden bazıları çoktan seçmeli sorular, imaj seçme ile oylama, Kelime Bulutu, Quiz, Açık Uçlu Sorular.

Mentimeter’in Powerpoint eklentisi sayesinde aynı özellikleri Powerpoint sunumları içerisine dahil edebileceğinizi ve sonuçları Excel ile analiz edebileceğinizi de söylemeden geçemeyeceğiz.

 

Previous ArticleNext Article